Kick-off times are converted to your local PC time.
Speaker
  • 06:49 Goal for Lobi.The score between Remo Stars and Lobi is 0-1
  • 06:25 Starts Remo Stars - Lobi
  • 03:45 Red card against Tampico Madero
  • 03:33 Goal for Zacatecas Mineros.The score between Tampico Madero and Zacatecas Mineros is 3-1
  • 03:12 Goal for Tolima.The score between La Equidad and Tolima is 0-1
  • 03:07 Goal for Zacatecas Mineros.The score between Tampico Madero and Zacatecas Mineros is 3-0
  • 02:37 Goal for Zacatecas Mineros.The score between Tampico Madero and Zacatecas Mineros is 2-0
  • 02:17 Goal for America.The score between Santos laguna and America is 0-1
Popular Countries
England France Germany Greece Italy Spain
Countries
Albania Algeria Andorra Angola Argentina Armenia Australia Austria Azerbaijan Bahrain Βangladesh Belarus Belgium Benin Bermuda Bolivia Bosnia-Herzegovina Botswana Brazil Bulgaria Burkina Faso Burundi Cameroon Canada Cape Verde Central African Republic Chile China Colombia Costa Rica Croatia Cyprus Czech Republic Denmark Dr Congo Ecuador Egypt El Salvador England Estonia Ethiopia Faroe Islands Finland France Gabon Georgia Germany Ghana Gibraltar Greece Guatemala Guinea Haiti Honduras Hong Kong Hungary Iceland India Indonesia Iran Iraq Ireland Israel Italy Ivory Coast Jamaica Japan Jordan Kazakhstan Kenya Kossovo Kuwait Kyrgyzstan Latvia Lesotho Liberia Libya Libya Liechtenstein Lithuania Luxembourg Malawi Malaysia Mali Malta Mauritania Mauritius Mexico Moldavia Montenegro Morocco Mozambique Myanmar N. Ireland Namibia Netherlands New Zealand Nicaragua Niger Nigeria Norway Oman Pakistan Panama Paraguay Peru Philippines Poland Portugal Qatar Republic of Congo Romania Russia Rwanda San Marino Saudi Arabia Scotland Senegal Serbia Seychelles Sierra Leone Singapore Skopje Slovakia Slovenia Somalia South Africa South Korea Spain Sudan Swaziland Sweden Switzerland Syria Tajikistan Tanzania Thailand Togo Trinidad and Tobago Tunisia Turkey Turkmenistan Uganda Ukraine Uruguay U.A.E. USA Uzbekistan Venezuela Vietnam Wales Yemen Zambia Zimbabwe European Cups Asian Cups Africa Cups South America North & Central America Australia - Oceania Friendly Games World Cup World

Live scores: Your number one choice for live scores

Algeria - Football - Ligue 1
11/11 14:00 Tadjenant 1-1 (0-0) El Harrach
11/11 14:00 USM Blida 0-0 (0-0) Entente Sétif
11/11 15:00 Oran 2-0 (0-0) Medea
11/11 15:00 JS Kabylie 2-2 (1-2) Belouizdad
11/11 16:00 USM Alger 1-2 (1-0) Constantine
11/11 17:00 Saoura 1-0 (0-0) Bel Abbes
Argentina - Football - Torneo Federal A
11/11 00:00 Cipolletti 1-1 (0-1) Ferro Gen.Pico
11/11 00:30 Gimnasia y Tiro 0-0 (0-0) AH Zapla
11/11 00:30 Chaco For Ever 0-0 Crucero Del Norte
11/11 19:00 Deportivo Madryn 2-1 (1-1) Deportivo Roca
11/11 19:00 Deportivo Mandiyu 2-1 (2-1) San Jorge
11/11 19:00 Sansinena 1-0 (0-0) Independiente Rivadavia
11/11 20:00 Sportivo Patria 1-1 (1-0) Antoniana
Argentina - Football - Primera B Nacional
11/11 00:00 Atletico Rafaela 1-1 (0-1) Almagro
11/11 00:30 Independiente Rivadavia 0-0 (0-0) Guillermo Brown
11/11 20:00 Aldosivi 2-2 (1-1) Flandria
11/11 20:05 Quilmes 1-1 (1-0) Nueva chicago
11/11 21:00 Sarmiento 3-3 (1-1) Santamarina
Argentina - Football - Primera B Metropolitana
11/11 16:05 Tristan Suarez 0-1 (0-0) Platense
11/11 18:30 Almirante Brown 0-1 (0-1) Defensores de Belgrano
11/11 18:30 Colegiales 0-1 (0-1) Fenix
Argentina - Football - Primera C Metropolitana
11/11 18:30 Defensores Unidos 1-0 (0-0) Deportivo Armenio
11/11 18:30 Sportivo Barracas 3-0 (1-0) El Porvenir
11/11 18:30 Dock Sud 0-3 (0-1) Leandro N. Alem
11/11 18:30 Central Cordoba 3-0 (2-0) Deportivo Merlo
Argentina - Football - Primera D Metropolitana
11/11 18:30 Atlas 2-5 (1-1) Central Ballester
11/11 18:30 General Lamadrid 2-0 (1-0) Claypole
11/11 18:30 Argentino de Rosario 3-0 (2-0) Puerto Nuevo
11/11 18:30 Juventud Unida S. M. 0-1 (0-1) Argentino de Merlo
Australia - Football - A League
11/11 06:35 Adelaide United 1-2 (1-1) Newcastle Jets
11/11 08:50 Melbourne Victory 1-1 (0-0) Brisbane Roar
Austria - Football - Regionalliga West
11/11 13:00 Hard 1-1 (0-1) Seekirchen
11/11 13:00 Saalfelden 2-1 (0-0) Hohenems
11/11 13:00 Alberschwende 1-3 (1-1) St. Johann
11/11 13:00 USK Anif 3-3 (2-3) Wals-Grunau
11/11 13:30 Altach (Am) 2-2 (1-0) Kitzbuhel FC
11/11 14:30 SV Worgl 2-2 (1-0) Sv grodig
11/11 16:30 Dornbirn 2-2 (1-1) Wacker Tirol Am.
Austria - Football - Regionalliga Central
11/11 13:00 Union Gurten 4-0 (2-0) Florian
11/11 14:00 Weiz 1-2 (0-1) Austria K.
11/11 14:00 Stadl Paura 0-0 (0-0) Bad Gleichenberg
11/11 14:55 Vorwarts Steyr 2-2 (1-1) Gleisdorf
Austria - Football - Regionalliga East
11/11 13:00 Admira 0-0 (0-0) Ebreichsdorf
11/11 13:00 Karabakh 1-1 (0-0) Neusiedl
Belarus - Football - Pershaya Liga
11/11 11:00 Luch Minsk 2-0 (0-0) Torpedo Minsk
11/11 11:00 Smorgon 1-1 (0-1) Volna Pinsk
11/11 11:00 Granit Mikashevichi 0-3 (0-0) Lokomotiv Gomel
11/11 11:00 FC Slonim 1-0 (0-0) Lida
11/11 11:00 Orsha 2-0 (0-0) Khimik Svetlogorsk
11/11 11:00 Smolevichi STI 3-0 (2-0) Osipovici
11/11 11:00 FK Neman Agro 2-10 (0-3) Belshina
Belgium - Football - Proximus League
11/11 16:00 Afc tubize 1-2 (0-1) Lierse
11/11 19:30 Westerlo 0-1 (0-0) St. Gilloise
Belgium - Football - Second Amateur Division Group Vfv B
11/11 18:30 Hades 2-3 (0-0) Overijse
11/11 18:30 Tessenderlo 1-0 (0-0) Vosselaar
11/11 18:30 K. FC Turnhout 0-0 (0-0) Hasselt
11/11 19:00 Hoogstraten 3-0 (0-0) Tienen
11/11 19:00 City Pirates 3-2 (0-0) Olympia Wijgmaal
Belgium - Football - First Amateur Division
11/11 19:00 Patro Eisden 1-2 (0-0) Heist
11/11 19:00 Oudenaarde 4-0 (0-0) Aalst
11/11 19:00 Seraing 1-1 (0-0) Deinze
11/11 19:00 Dender 2-2 (0-0) ASV Geel
11/11 19:00 Lommel 3-1 (0-0) Hamme
Belgium - Football - Second Amateur Division Group Vfv A
11/11 19:00 Ronse 2-2 (0-0) Olsa Brakel
Belgium - Football - Second Amateur Division Group Acff
11/11 19:00 UR La Louviere Acren
11/11 19:00 Sprimont 3-4 (0-0) Waremme
Bolivia - Football - Liga De Futbol Prof - Clausura
11/11 19:00 Petrolero Yacuiba 0-1 (0-1) The Strongest
11/11 21:15 Univ. de Sucre 2-0 (2-0) Sport Boys
Bosnia-Herzegovina - Football - Fbih
11/11 12:30 Olimpic Sarajevo 1-0 (0-0) Kakanj
11/11 12:30 Jedinstvo Bihac 3-6 (0-0) Velez Mostar
11/11 12:30 HNK Orasje 6-1 (0-0) Travnik
11/11 12:30 Metalleghe 1-0 (0-0) Igman K.
Bosnia-Herzegovina - Football - Rs
11/11 12:30 Rudar Prijedor 2-0 (0-0) Tekstilac
11/11 12:30 Slavija sarajevo 2-1 (0-1) Kozara
11/11 12:30 Sloboda Mrkonjic Grad 2-1 (2-0) Donji Sepak
11/11 12:30 Drina Zvornik 0-1 (0-1) Podrinje Janja
Brazil - Football - Serie A
11/11 19:00 Botafogo 0-1 (0-1) At. paranaense
11/11 21:00 Corinthians 1-0 (0-0) AvaÍ
Brazil - Football - Serie B
11/11 18:30 Internacional 1-1 (1-0) Vila Nova GO
11/11 19:30 Goias 0-0 (0-0) Ceara
11/11 19:30 Boa MG 4-2 (1-1) Santa cruz
11/11 19:30 Figueirense 1-2 (1-2) America MG
11/11 19:30 Nautico 1-2 (0-1) Londrina
11/11 21:00 Paysandu PA 2-3 (1-1) Brazil de Pelotas
11/11 21:00 Guarani 2-1 (1-1) CRB AL
Chile - Football - Chilean Cup - Play Offs
11/11 20:00 Universidad de chile 1-3 (0-1) Santiago W.
Croatia - Football - 2. Hnl
11/11 12:30 Novigrad 2-0 (0-0) Sholing
11/11 12:30 Sibenik 1-0 (0-0) Kustosija
11/11 12:30 Varazdin 1-0 (0-0) Lucko
11/11 12:30 NK Dinamo Zagreb 2 0-2 (0-1) Sesvete
Czech Republic - Football - Cfl
11/11 09:15 Loko Vltavin 6-0 (0-0) Jirny
11/11 09:15 Vysehrad 4-2 (0-2) Benatky
11/11 09:15 Chrudim 2-0 (0-0) Pisek
11/11 09:30 Benesov 2-0 (2-0) Dobrovce
11/11 09:30 Kraluv Dvur 2-3 (1-1) Stechovice
11/11 09:30 Litomericko 2-1 (0-1) Nymburk
11/11 13:00 Jiskra Domažlice 10-1 (6-0) Sokol Brozany
11/11 13:00 Usti nad Orlici 1-3 (1-0) Prevysov
Czech Republic - Football - Msfl
11/11 13:00 Vyskov 0-0 (0-0) HFK Olomouc
11/11 13:00 Lisen 2-2 (1-0) Unicov
11/11 13:00 Prostejov 4-0 (2-0) Otrokovice
11/11 13:00 Odra Petrkovice 2-0 (1-0) Uhersky Brod
11/11 16:00 Kromeriz 1-2 (1-1) Hlucin
Czech Republic - Football - Division A
11/11 13:00 Horovicko 2-1 (0-0) Sobeslav
11/11 13:00 Klatovy 5-0 (4-0) Prestice
11/11 13:00 Marianske Lazne 4-0 (2-0) Cesky Krumlov
11/11 13:00 Dobris 2-0 (0-0) Brezova
Czech Republic - Football - Division B
11/11 09:15 Kladno 0-2 (0-0) Motorlet Prague
11/11 09:15 Neratovice 3-0 (2-0) Hrobce
11/11 09:15 Tatran Rakovnik 1-2 (1-1) Ceska Lipa
11/11 13:00 Siad Sous 5-2 (1-1) Cesky Brod
11/11 13:00 Novy Bor 0-2 (0-1) Chomutov
Czech Republic - Football - Division C
11/11 09:15 Mseno 5-0 (2-0) Kratonohy
Czech Republic - Football - Division D
11/11 13:00 Blansko 2-1 (1-1) Sumperk
11/11 13:00 Tasovice 2-2 (2-1) Zdirec n. D.
11/11 13:00 Rosice 0-1 (0-1) Havlickuv Brod
11/11 13:00 Trebich 0-4 (0-3) Breclav
11/11 13:00 Bzenec 1-5 (1-3) Vrchovina
Czech Republic - Football - Division E
11/11 13:00 Novy Jičin 1-0 (1-0) Kozlovice
11/11 13:00 Dolni Benesov 1-0 (1-0) Slavicin
11/11 13:00 Nove Sady 0-0 (0-0) Petrovice
Ecuador - Football - Primera A I
11/11 00:30 Macara 2-1 (2-1) U. Catolica
11/11 00:30 El nacional 1-0 (0-0) Guayaquil City
11/11 21:00 Fuerza A. 0-3 (0-3) Emelec
Egypt - Football - Egypt Cup
11/11 12:30 Alassiouty 1-0 (0-0) El Raja
11/11 15:15 Al Ittihad 2-1 (0-0) Alaab Damanhour
11/11 18:00 Enppi. 0-1 (0-1) Masr
England - Football - Vanarama National League
11/11 15:00 Tranmere rovers 2-0 (2-0) Dagenham & redbridge fc
11/11 15:00 Torquay 0-1 (0-1) Maidstone
11/11 15:00 Aldershot town 2-1 (1-0) Fylde AFC
11/11 15:00 Halifax 0-0 (0-0) Woking
11/11 15:00 Barrow 0-2 (0-1) Macclesfield town
11/11 15:00 Guiseley 0-1 (0-0) Bromley
11/11 15:00 Solihull Moors 0-2 (0-1) Sutton United
11/11 15:00 Dover 2-0 (1-0) Eastleigh
11/11 15:00 Maidenhead 0-3 (0-2) Gateshead
11/11 15:00 Boreham Wood 0-0 (0-0) Hartlepool united
11/11 17:30 Ebbsfleet united 2-1 (2-0) Leyton orient fc
England - Football - Vanarama National League North
11/11 15:00 Alfreton 2-3 (1-1) York
11/11 15:00 Tamworth 1-2 (1-1) Salford City
11/11 15:00 Kidderminster 3-3 (2-1) Darlington fc
11/11 15:00 Brackley Town 2-0 (0-0) Gainsborough
11/11 15:00 North Ferriby United 0-1 (0-1) Bradford PA
11/11 15:00 Boston Utd. 2-2 (1-0) Stockport county
11/11 15:00 Curzon Ashton 2-2 (2-2) Southport
11/11 15:00 Spennymoor Town 3-1 (3-1) Harrogate Town
11/11 15:00 United of Manchester 3-1 (1-1) Telford
11/11 15:00 Chorley 2-2 (0-1) Nuneaton
11/11 15:00 Blyth Spartans 1-0 (1-0) Leamington
England - Football - Vanarama National League South
11/11 15:00 Welling 3-3 (0-1) Concord Rangers
11/11 15:00 Gloucester 3-1 (2-1) Whitehawk
11/11 15:00 Bath city 4-0 (3-0) East Thurrock
11/11 15:00 Chelmsford City 1-2 (0-1) Oxford
11/11 15:00 Weston Super Mare 5-1 (1-1) Eastbourne borough
11/11 15:00 Poole Town 0-3 (0-0) Braintree
11/11 15:00 Truro City 3-1 (3-1) Dartford
11/11 15:00 Wealdstone 1-0 (0-0) Hungerford
11/11 15:00 Chippenham 3-3 (2-1) St. Albans
11/11 15:00 Havant and Waterlooville 1-1 (1-0) Hemel Hempstead
England - Football - Southern Premier League
11/11 15:00 Basingstoke 2-0 (1-0) Biggleswade Town
11/11 15:00 Weymouth 2-0 (0-0) Kings Langley
11/11 15:00 St Ives Town 2-1 (2-0) Dunstable Town
11/11 15:00 Tiverton 1-0 (1-0) Redditch Utd.
England - Football - Northern Premier League
11/11 15:00 Matlock Town 0-3 (0-1) Nantwich
11/11 15:00 Mickleover Sports 2-0 (1-0) Sutton Coldfield Town
11/11 15:00 Buxton 3-3 (2-1) Farsley
England - Football - League One
11/11 12:30 Doncaster rovers 1-1 (0-0) Rotherham united
11/11 15:00 Bradford fc 0-1 (0-1) Plymouth argyle
11/11 15:00 Shrewsbury town 0-0 Charlton athletic
11/11 15:00 Milton keynes dons fc 1-0 (1-0) Fleetwood
11/11 15:00 Scunthorpe united 1-0 (0-0) Bristol rovers
11/11 15:00 Oxford 1-2 (1-2) Northampton town
11/11 15:00 Blackburn rovers 0-0 Walsall fc
11/11 15:00 Blackpool fc 2-3 (0-0) Portsmouth fc
11/11 15:00 Gillingham fc 1-1 (0-1) Bury fc
England - Football - League Two
11/11 15:00 Exeter city 2-0 (1-0) Grimsby town
11/11 15:00 Crew alexandra fc 1-4 (1-0) Lincoln city
11/11 15:00 Cheltenham town 2-2 (1-1) Luton town
11/11 15:00 Swindon town 2-2 (0-0) Chesterfield fc
11/11 15:00 Carlisle united 4-0 (2-0) Yeovil town
11/11 15:00 Stevenage 1-1 (1-0) Notts county
11/11 15:00 Morecambe fc 2-1 (2-0) Wycombe wanderers
11/11 15:00 Barnet fc 0-1 (0-0) Colchester united
11/11 15:00 Cambridge 0-0 (0-0) Accrington stanley
11/11 15:00 Coventry city 0-1 (0-0) Mansfield town
11/11 15:00 Crawley 1-1 (0-0) Forest green
England - Football - JP Trophy North West
11/11 15:00 Hereford united 0-0 (0-0) Potters Bar Town
11/11 15:00 Altrincham 4-1 (2-1) Ramsbottom United
11/11 15:00 Hednesford 1-1 (1-0) Cleethorpes
11/11 15:00 Stalybridge 3-2 (1-1) Rushall Olympic
11/11 15:00 Dorchester 1-2 (0-0) Heybridge Swifts
11/11 15:00 Farnborough 3-3 (1-0) Banbury United
11/11 15:00 Moneyfields 0-0 Cray
11/11 15:00 Billericay 6-2 (2-2) Bury fc
11/11 15:00 Chasetown 1-3 (0-0) Workington
11/11 15:00 Stafford Town 3-1 (1-1) South Shields
11/11 15:00 Chesham Utd. 3-1 (1-0) Hitchin
11/11 15:00 Royston Town 3-2 (1-2) Leatherhead
11/11 15:00 Barwell 0-1 (0-0) Mildenhall Town FC
11/11 15:00 Harlow Town 2-1 (0-0) Dulwich Hamlet
11/11 15:00 Hartley Wintney 3-0 (0-0) Gosport Borough
11/11 15:00 Maldon and Tiptree 1-4 (0-1) Slough
11/11 15:00 Margate 0-0 Bowers and Pitsea
11/11 15:00 Corinthian-Casuals 1-3 (1-1) Wingate and Finchley
11/11 15:00 Sittingbourne 1-1 (1-1) Haringey Borough
11/11 15:00 Lancaster 3-0 (3-0) Stratford Town
11/11 15:00 Stamford 1-2 (1-2) Droylsden
11/11 15:00 St. Neots Town 2-3 (0-0) Stourbridge
11/11 15:00 Thamesmead Town 0-1 (0-0) Metropolitan
11/11 15:00 Warrington 1-1 (0-0) Ashton Utd.
11/11 15:00 Hendon 3-0 (2-0) Burgess Hill
11/11 15:00 Taunton Town 1-1 (1-0) Beaconsfield Sycob
11/11 15:00 Atherton 1-5 (1-1) Marine
11/11 15:00 Dorking 4-1 (1-0) Leiston
11/11 15:00 Glossop North End 4-3 (2-2) Leek Town
11/11 15:00 Paulton 1-2 (1-2) Shortwood United
11/11 15:00 Thame Utd 1-0 (0-0) Worthing
11/11 15:00 Ashford Town 2-2 (2-0) Kingstonian
Ethiopia - Football - Premier
11/11 08:30 Defence Force Welayta Dicha
France - Football - Cup
11/11 14:00 Lusitanos 0-2 (0-0) Aubervilliers
11/11 15:00 Villefranche 1-2 (1-1) Sochaux
11/11 15:00 Feignies-Aulnoye 1-3 (1-2) Excelsior
11/11 16:00 Pontarlier 2-1 (0-0) Mulhouse
11/11 16:00 Forbach 0-1 (0-1) Nancy
11/11 16:00 Hazebrouck 2-1 (1-1) Quevilly Rouen
11/11 17:00 Epinal 6-2 (3-1) Moulien
11/11 17:00 Vitre 5-1 (2-0) Colomban Locmine
11/11 17:00 Bayonne 0-2 (0-1) Stade Bordelais
11/11 17:00 Romorantin 10-1 (4-1) Diables Noirs
11/11 17:00 Epernay 0-2 (0-1) Raon L'Etape
11/11 17:00 Annecy 1-3 (1-0) Grenoble
11/11 17:00 Stade Briochin 9-1 (0-0) Le Geldar
11/11 17:30 Balma 0-3 (0-3) Les Herbiers
11/11 17:30 Cambrai 0-1 (0-1) Dunkerque
11/11 17:30 Concarneau 7-0 (3-0) Golden Lion
11/11 22:00 L'Etoile 1-4 (0-0) Lo
Germany - Football - Regionalliga West
11/11 13:00 Westfalia Rhynern 0-0 Aachen
11/11 13:00 Wattenscheid 0-0 (0-0) Oberhausen
Germany - Football - Oberliga
11/11 13:00 Heimstetten 0-0 (0-0) Munchen 1860 Am.
11/11 13:00 Rain am Lech 1-1 (0-0) Holzkirchen
11/11 13:00 Ismaning 2-3 (2-2) Wolfratshausen
11/11 13:00 Hankofen-Hailing 0-2 (0-0) Kottern-St. Mang
11/11 13:00 Landsberg 0-1 (0-1) Chiemgau Traunstein
11/11 13:00 Kirchanschoring 1-1 (1-1) Vilzing
11/11 15:00 Sonthofen 1-3 (0-2) Schwaben Augsburg
Germany - Football - Oberliga Hessen
11/11 13:30 Baunatal 5-1 (0-0) Viktoria Griesheim
11/11 13:30 Buchonia Flieden 3-4 (0-0) Bayern Alzenau
11/11 13:30 Ederbergland 0-3 (0-1) Fulda
11/11 13:30 Lehnerz 2-1 (1-0) Lohfelden
11/11 13:30 Steinbach 0-0 RW Frankfurt
Germany - Football - Oberliga Rheinland-Pfalz-Saar
11/11 13:00 Homburg 4-1 (3-0) Morlautern
11/11 13:00 Trier 0-0 Kaiserslautern Am.
11/11 13:30 Pfeddersheim 1-1 (0-1) TuS RW Koblenz
11/11 13:30 Hertha Wiesbach 0-2 (0-0) Idar-Oberstein
11/11 13:30 SV Saar 05 Saarbrücken 1-3 (1-1) Jagersburg
Germany - Football - Oberliga Baden-Württemberg
11/11 13:00 Sandhausen II 3-0 (0-0) Neckarsulmer SU
11/11 13:30 Bahlinger 0-0 (0-0) Nottingen
11/11 13:30 Villingen 2-1 (2-0) Reutlingen
11/11 13:30 Ravensburg 2-2 (1-2) 1. Goppinger Sportverein 1895
11/11 13:30 Spielberg 3-0 (1-0) Oberachern
11/11 13:30 Bissingen 0-2 (0-2) Balingen
11/11 13:30 Weinheim 0-3 (0-1) Karlsruher Am.
Germany - Football - Oberliga Hamburg
11/11 12:00 Dassendorf 4-1 (2-0) Suderelbe
11/11 12:00 Turkiye Wilhelmsburg 0-0 Wedeler TSV
11/11 13:00 Curslack-Neuengamme 0-1 (0-1) Wandsbeker Concordia
11/11 13:00 Pinneberg 0-0 Condor Hamburg
Germany - Football - Oberliga Niedersachsen
11/11 13:30 Delmenhorst 9-2 (0-0) SVG Gottingen
11/11 14:00 Wunstorf 7-0 (5-0) Cloppenburg
Germany - Football - Oberliga Bremen
11/11 12:00 Bremer 1-1 (1-0) Brinkumer
11/11 13:00 Leher 4-1 (1-1) BTS Neustadt
11/11 13:30 Blumenthaler 6-2 (2-0) Werder Bremen III
Germany - Football - Oberliga Bayern Nord
11/11 13:00 Aschaffenburg 4-0 (0-0) DJK Bamberg
11/11 13:00 Wurzburger 5-1 (4-0) Weiden
11/11 13:00 Grossbardorf 0-0 Bayern Hof
11/11 13:00 Jahn Forchheim 2-1 (1-0) Schweinfurt II
11/11 13:00 Amberg 0-0 Aubstadt
11/11 13:00 Spvgg Ansbach 09 4-2 (1-0) Erlangen
11/11 13:00 Sand 1-3 (0-0) Wurzburger Kickers II
Germany - Football - Oberliga Schleswig-Holstein
11/11 12:00 Neumunster 0-0 TSV Lagerdorf
11/11 13:00 Heider 0-0 Flensburg
11/11 13:00 Schilksee 0-0 Todesfelde
11/11 13:00 NTSV Strand 08 0-0 Eichede
11/11 13:00 Dornbreite Lubeck 3-2 (2-1) Neumunster
Germany - Football - Oberliga Nofv-Nord
11/11 12:30 1.FC Frankfurt 4-2 (1-1) Malchower
Germany - Football - Regionalliga North
11/11 13:00 Braunschw. Am. 4-1 (3-0) Hamburger Am.
11/11 15:00 BSV 0-0 (0-0) Hannover Am.
Germany - Football - Regionalliga Sudwest
11/11 13:00 Mannheim 1-0 (1-0) Ulm
11/11 13:00 Koblenz 2-3 (2-2) Elversberg
11/11 13:00 Wormatia Worms 1-4 (1-0) Freiburg Am.
11/11 13:00 Stuttgart Am. 1-3 (0-1) Hoffenheim Am.
11/11 13:00 Offenbach 3-0 (1-0) Schott Mainz
11/11 13:00 Walldorf 1-1 (0-1) Rochling
11/11 13:00 Saarbrucken 4-1 (2-1) Steinbach
Germany - Football - Regionalliga Bayern
11/11 13:00 Pipinsried 3-0 (2-0) Unterfohring
11/11 13:00 Burghausen 2-0 (0-0) 1860 munchen
11/11 13:00 Augsburg Am. 0-1 (0-0) Greuther Furth Am.
11/11 13:00 Nurnberg Am. 6-2 (4-2) Rosenheim
11/11 13:00 SpVgg Bayreuth 3-0 (1-0) Seligenporten
11/11 13:00 Eichstatt 3-0 (1-0) Schweinfurt
Gibraltar - Football - Premier Division
11/11 17:15 St Josephs 0-1 (0-0) College Europa
11/11 19:30 Lynx 2-1 (0-0) Gibraltar Phoenix
Greece - Football - Football League
11/11 13:00 Doxa dramas 0-0 (0-0) Trikala
Indonesia - Football - Liga 1
11/11 08:00 Barito Putera 4-1 (3-1) Persela Lamongan
11/11 11:30 Pusamania Borneo 3-2 (2-1) Arema FC
Italy - Football - Serie B
11/11 14:00 ΠΡΟ ΒΕΡΤΣΕΛΙ 2-1 (1-1) Empoli
11/11 17:00 Avellino 0-0 (0-0) Virtus Entella
11/11 19:30 Spezia 1-1 (0-0) Frosinone
Italy - Football - Serie D - Group F
11/11 13:30 San Nicolo 2-0 (1-0) Monticelli
Japan - Football - J-League Division 2
11/11 05:00 Roasso Kumamoto 1-4 (0-0) Zwiegen Kanazawa
11/11 05:00 Avispa Fukuoka 1-1 (1-0) Matsumoto Yamaga
11/11 05:00 Nagoya 0-3 (0-0) Jef united
11/11 05:00 Tokushima Vortis 1-0 (0-0) Oita trinita
11/11 05:00 Kyoto 0-1 (0-0) Tokyo verdy
11/11 07:00 Gifu 1-1 (1-0) Shonan bellmare
11/11 10:00 V-Varen Nagasaki 3-1 (1-0) Kamatamare Sanuki
Kenya - Football - Premier
11/11 11:00 Mathare Utd. 2-1 (1-0) Muhoroni
11/11 12:00 Sony Sugar 0-1 (0-0) Nakumatt
11/11 12:00 Bandari 1-0 (0-0) Ulinzi Stars
11/11 12:00 Western Stima 1-0 (0-0) Glasgow rangers
11/11 12:00 Kariobangi Sharks 4-1 (1-1) Nzoia Sugar
11/11 13:15 Tusker 0-1 (0-1) Sofapaka
Lesotho - Football - Premier
11/11 13:00 Lesotho Likhopo
11/11 13:00 Matlama Defence Force
11/11 13:00 Liphakoe Football Club Sandawana
Malawi - Football - Super League
11/11 12:30 Blantyre United 2-1 (0-0) Red Lions
11/11 12:30 Masters Security 4-1 (0-0) Wizards
Mexico - Football - Liga De Ascenso - Apertura
11/11 02:00 Correcaminos 4-0 (3-0) ΝΤΟΡΑΔΟΣ
11/11 02:00 Atletico San Luis 2-1 (0-0) Leones Negros
11/11 03:00 Cimarrones de Sonora 1-1 (0-1) Venados
11/11 03:00 Cafetaleros de Tapachula 0-1 (0-1) Tampico Madero
11/11 04:00 Murcielagos 4-0 (1-0) Atlante
11/11 23:00 Zacatepec 1-1 (1-1) Juarez
11/11 23:00 Zacatepec 1-1 (1-1) Juarez
Morocco - Football - Botola
11/11 17:00 FUS Rabat 0-0 IR Tanger
11/11 17:00 Hoceima 0-0 Berkane
11/11 17:00 Olympique de Safi 0-0 FAR Rabat
11/11 17:00 Chabab Atlas Khenifra 0-0 Hassania Agadir
11/11 17:00 Difaa El Jadidi 0-0 Olympique Khouribga
11/11 17:00 Moghreb Tetouan 0-0 RAC Casablanca
11/11 17:00 Wydad 0-0 Raja Casablanca Atlhletic
11/11 17:00 Rapide Oued Zem 0-0 Kawkab de Marrakech
N. Ireland - Football - Nifl Championship
11/11 14:00 Institute FC 3-0 (1-0) Larne
11/11 14:00 Knockbreda 1-2 (0-0) Portadown
11/11 14:00 HW Welders 3-2 (1-2) Limavady United
11/11 14:00 PSNI 0-5 (0-2) Ballyclare Comrades
11/11 15:00 Dergview 3-2 (0-0) Lurgan Celtic
N. Ireland - Football - Nifl Premiership
11/11 15:00 Cliftonville 5-0 (3-0) Ballinamallard Utd.
11/11 15:00 C. Rangers 0-2 (0-0) Warrenpoint Town
Netherlands - Football - Tweede Divisie
11/11 14:30 Rijnsburgse Boys 1-0 (0-0) AFC
11/11 14:30 Lisse 1-2 (0-1) Katwijk
Norway - Football - Obos-Ligaen
11/11 14:00 Mjondalen if 3-1 (3-1) Ull/Kisa
Panama - Football - Lpf - Apertura
11/11 23:00 Independiente 0-0 (0-0) Sporting San Miguelito
11/11 23:00 Independiente 0-0 (0-0) Sporting San Miguelito
11/11 23:00 Arabe Unido 0-0 (0-0) Tauro
11/11 23:00 Arabe Unido 0-0 (0-0) Tauro
11/11 23:00 Chorrillo 1-1 (0-1) Santa Gema
11/11 23:00 Chorrillo 1-1 (0-1) Santa Gema
11/11 23:00 San Francisco F.C. 2-1 (1-0) Plaza Amador
11/11 23:00 San Francisco F.C. 2-1 (1-0) Plaza Amador
11/11 23:00 Alianza FC 2-0 (0-0) Atl. Veraguense
11/11 23:00 Alianza FC 2-0 (0-0) Atl. Veraguense
Paraguay - Football - Primera Division
11/11 21:00 Sportivo Luqueno 0-2 (0-1) Sol de America
11/11 23:10 General Díaz 1-0 (0-0) ΟΛΙΜΠΙΑ ΑΣΟΥΝΣΙΟΝ
11/11 23:10 General Díaz 1-0 (0-0) ΟΛΙΜΠΙΑ ΑΣΟΥΝΣΙΟΝ
Peru - Football - Segunda Division
11/11 18:45 Sport Ancash 1-4 (0-1) Huaral
11/11 20:30 Deportivo Coopsol 4-2 (4-0) Hualgayoc
11/11 20:30 Santa Rosa 4-0 (2-0) Sport Loreto
Poland - Football - Iii Liga - Group I
11/11 12:00 LKS Lomza 0-1 (0-0) Elk
11/11 14:00 Wikielec 1-5 (0-0) Huragan Moraq
Poland - Football - Iii Liga - Group Ii
11/11 12:00 Sroda 2-1 (0-0) Kleczew
11/11 12:00 Elana Torun 5-0 (4-0) Wierzyca
11/11 12:30 Gornik Konin 4-2 (3-1) Wda Swiecie
Poland - Football - Iii Liga - Group Iv
11/11 12:00 Sandomierz 2-0 (2-0) Spartakus Daleszyce
11/11 12:00 NKP Podhale Nowy Targ 3-0 (1-0) Biala Podlaska
11/11 12:00 Wolka Pelkinska 1-1 (0-1) Unia Tarnow
11/11 12:00 Orleta Radzyn Podlaski 2-1 (0-0) Karpaty Krosno
11/11 12:00 Avia Swidnik 0-4 (0-4) Lublin
Poland - Football - Iii Liga - Group Iii
11/11 12:00 Zaglebie 2 2-0 (1-0) Polkowice
11/11 12:00 Sleza Wroclaw 3-0 (1-0) Bielsko-Biala
11/11 13:00 Ruch Zdzieszowice 3-1 (2-0) Pniowek
11/11 13:00 Stilon Gorzow 4-1 (1-0) BKS Bielsko
11/11 13:00 Unia Turza Slaska 3-0 (1-0) Legnica 2
11/11 13:00 Piast Zmigrod 2-1 (0-0) Brzeg
11/11 13:00 Falubaz Zielon. 2-1 (0-0) Gornik Z. 2
Poland - Football - Division 2
11/11 12:00 Siarka Tarnobrzeg 2-0 (0-0) Warta Poznan
11/11 12:00 Garbarnia 1-1 (0-1) Wisla Pulawy
11/11 12:00 Gwardia Koszalin 0-2 (0-1) GKS Jastrzebie
11/11 12:00 Rozwoj Katowice 1-2 (1-0) Elblag
11/11 16:00 Energetyk ROW Rybnik 1-1 (1-1) Znicz pruszkow
Poland - Football - Division 1
11/11 15:00 Olimpia Grudziadz 0-2 (0-1) Odra Opole
Portugal - Football - League Cup
11/11 15:00 Guimaraes 1-4 (1-3) Oliveirense
11/11 16:00 Moreirense 2-1 (2-1) Feirense
Romania - Football - Liga 2
11/11 09:00 Ut arad 1-2 (0-1) Targu mures
11/11 09:00 Satu Mare Olimpia 3-2 (1-2) Braila CF
11/11 09:00 Balotesti CS 2-0 (0-0) Metaloglobus
11/11 09:00 Pandurii targu jiu 1-1 (1-0) Ripensia Timisoara
11/11 09:00 Miroslava 0-1 (0-0) Foresta Suceava
11/11 09:00 Afumati 0-0 (0-0) Chindia Targoviste
Russia - Football - Division 2 - Center
11/11 10:00 Ryazan 3-0 (0-0) Kaluga
11/11 11:00 Zenit Penza 2-5 (1-2) Khimik Novomoskovsk
11/11 11:00 Dynamo Bryansk 0-2 (0-1) FK Strogino Moscow
11/11 12:00 Krasnogorsk 5-1 (3-1) Sokol
11/11 12:00 Ararat Moscow 1-0 (0-0) Energomash Belgorod
Russia - Football - Division 2 - West
11/11 10:00 Dynamo SPB 2 2-1 (0-0) Murom
11/11 11:00 Spartak Kostroma 0-0 (0-0) Luki-Energiya
11/11 11:00 Veles Moscow 4-0 (3-0) Kolomna
11/11 13:00 Dolgoprudny 4-0 (2-0) Pskov 747
Scotland - Football - Highland League
11/11 15:00 Brora Rangers 7-0 (0-0) Lossiemouth
11/11 15:00 Wick Academy 0-0 Fraserburgh
11/11 15:00 Clachnacuddin 1-1 (0-0) Buckie Thistle
11/11 15:00 Fort William 0-0 Keith
11/11 15:00 Huntly 1-3 (0-0) Cove Rangers
11/11 15:00 Inverurie Loco Works 3-1 (0-0) Formartine United
11/11 15:00 Nairn County 2-4 (0-0) Forres Mechanics
11/11 15:00 Turriff United 1-3 (0-0) Deveronvale
11/11 15:00 Strathspey Thistle 0-5 (0-0) Rothes
Scotland - Football - League One
11/11 15:00 Airdrie united 2-0 (0-0) Stranraer
11/11 15:00 Forfar 2-0 (0-0) East fife
11/11 15:00 Albion rovers 0-2 (0-1) Alloa
11/11 15:00 Queen's park 0-2 (0-1) Arbroath
Scotland - Football - League Two
11/11 15:00 Cowdenbeath 1-3 (0-2) Elgin city
11/11 15:00 Berwick 1-1 (0-0) Edinburgh City
11/11 15:00 Clyde fc cumbernauld 1-1 (0-0) Stirling albion
11/11 15:00 Montrose 1-1 (1-0) Annan athletic
11/11 15:00 Peterhead 2-3 (0-1) Stenhousemuir
Scotland - Football - Challenge Cup
11/11 13:00 Dundee united 1-2 (0-0) Crusaders
11/11 15:00 Dumbarton 2-0 (1-0) Raith rovers
11/11 17:15 Inverness 1-0 (0-0) Falkirk fc
Serbia - Football - 1. SNL
11/11 12:00 Metalac 3-0 (1-0) Pivara
11/11 12:00 Proleter 2-0 (0-0) Radnicki KG
Skopje - Football - Division 1
11/11 12:00 Euromilk 3-1 (0-0) Teteks
11/11 12:00 Lokomotiva Skopje 3-0 (0-0) Novaci
11/11 12:00 Zajazi 1-2 (0-0) Vellazerimi
Slovakia - Football - Divison C Bratislava
11/11 12:30 Rovinka 1-2 (1-1) Bernolakovo
Slovakia - Football - 2. division
11/11 12:30 Poprad FK 1-0 (0-0) Sered
11/11 12:30 Zvolen 1-0 (0-0) Lokomotiva Kosice
11/11 12:30 I. Bratislava 1-7 (1-3) Zilina B
11/11 12:30 Komarno 1-1 (0-0) Skalica
11/11 12:30 Spisska Nova Ves 2-1 (1-1) Partizan Bardejov
Slovenia - Football - Cup
11/11 16:15 NK Olimpija Ljubljana 3-0 (2-0) Maribor
Slovenia - Football - 2. Snl
11/11 13:00 Krka 2-1 (0-0) Radomlje
11/11 13:00 Jadran Dekani 0-1 (0-0) Nafta
Spain - Football - Segunda Division
11/11 12:00 Alcorcon 1-1 (1-0) Lorca
11/11 15:00 Albacete balompie 2-0 (1-0) Ud almeria
11/11 17:00 Real zaragoza 3-2 (2-0) Vallecano
11/11 17:00 Cd tenerife 2-0 (2-0) Leonesa
11/11 18:30 Barcelona b 0-2 (0-0) Huesca
Spain - Football - Segunda Division B - Group 1
11/11 15:30 Cerceda